Eğer içinizde bir Zara fanatiği varsa, şu anda ortaya çıkmanın tam zamanı, çünkü bu yazı tam size göre! Zara, modern koleksiyonundaki trend parçalar ile özellikle son yıllarda pahalı bir zevki olup, ortalama geliri olan bayanların bir numaralı tercihi haline geldi. Düzenli olarak Zara’dan alışveriş yapanlar ise zaman içerisinde ufak detayları, ipuçlarını ve stil sırlarını biriktirerek adeta Zara’ya özel taktikler geliştirdi. Eğer siz de bir Zara fanıysanız, bu 8 ipucu bir sonraki alışverişinizde kesinlikle işinize yarayacaktır.

Pazartesi günleri alışveriş yapın.

Pazartesi günleri, Zara’nın hem online, hem de offline mağazalarına yeni stok geldiği gündür. Bu nedenle işten sonra ya da öğle aranızda fazladan vaktiniz varsa, göz gezdirmeye değer olabilir. Hani o başkasında gördüğünüz ve almak istediğiniz, ama çoktan tükenmiş olan mükemmel parçalar var ya? Hah, işte onları almanın altın günüdür Pazartesi.

Büyük indirimleri bekleyin.

Her ne kadar Zara’da zaman zaman bütçenize uygun parçalar bulma fırsatınız olsa bile, eğer kapsamlı bir alışveriş yapmayı veya gardırobunuzu yenilemeyi planlıyorsanız, bunu Temmuz ya da Aralık öncesi kesinlikle yapmayın. Zara, Temmuz sonrası ve Aralık sonrası olmak üzere yılda iki kere devasa bir indirim yapıyor ve her ama her şey, indirime giriyor.

Bültenlerine üye olun.

Zara’nın indirimleri ile ilgili bilmeniz gereken bir püf nokta daha var: Çalışanları, indirimlerin başlayacağı zamanlar ile ilgili ser verip sır vermez. Bu yüzden de Zara indirimlerinden haberdar olmanın en güvenli yolu, mağazanın bültenlerine üye olmak ve koleksiyonlar ile ilgili düzenli bilgi almaktır.

“Mağazada bul” özelliğini kullanın.

En sıkı Zara hayranları bile bu özellikten haberdar olmayabilir. Hepimiz online mağazada bayıldığımız parçalarla karşılaşmış, ancak bedenimize uyup uymayacağını bilememişizdir. Pekiyi ya çözüm? Çok basit: “Mağaza uygunluğu” kısmına tıklayarak beğendiğiniz ürünün hangi mağazada, hangi bedende ve modelde olduğunu kolaylıkla bulabilirsiniz.

Sadece trend ürünler almayın.

Zara, olduğundan daha pahalı görünen ürünleri ile ünlü. Ama Zara’nın aynı zamanda basic, sürekli kullanabileceğiniz, zamansız parçaları da var. Merak etmeyin, bunu yaptığınızda herhangi bir Zara hayran kuralını ihlal etmiş olmuyorsunuz! Tek renk tişörtler, sade kesim jeanler, düz deri ceketler, sizi her daim “Ne giysem?” derdinden kurtaracak olan, can simidi parçalardır. Sevin onları, üzmeyin, dolabınızda onlara yer açın.

Gözünüz deride olsun.

Zara’yı diğer perakende markalardan ayıran en önemli özellik, hızlı tüketim parçalarının diğer markalara göre çok daha kaliteli olmasıdır. Gerçek deri çantalara, ceketlere ve ayakkabılara, oldukça erişilebilir fiyatlarla sahip olmanız mümkün. Tabii bu parçalara indirimler başladığında göz atmanın faydası daha da büyük.

Mağazadan alın.

Her ne kadar online sipariş etmek, en uygun alışveriş yöntemi olarak görünse de, çoğu zaman alışveriş sırasında ödediğimiz kargo bedeli içimize oturmuyor değil; özellikle sadece 20 liralık bir bluz aldıysak… Eğer yakınlarınızda bir mağaza varsa, belki sipariş ettiğiniz ürünler için mağazaya teslim seçeneğini seçebilir, böylece kargo bedelinden kurtulabilirsiniz. Profesyonellerden bir hatırlatma: Siparişinizi mağazadan teslim aldıktan sonra mutlaka mağazada deneyin, böylece bedeni olmazsa bir daha git gel yapmak zorunda kalmazsınız.

En sevdiğiniz bölümü keşfedin.

Her Zara mağazası bir diğerinden farklıdır. Eğer yerel mağazanızda alışveriş ediyorsanız, en sevdiğiniz parçaların hangi bölümde olduğunu kestirmeye çalışın. Y kuşağının favorisi genelde TRF serisi iken, iş hayatına atılmış kadınlarımız Zara Basic’ten vazgeçemiyor. Bizim kişisel favorimizin ise Knitwear olduğunu söylemeden geçemeyeceğiz! Keyifli alışverişler!