Söz konusu ev dekorasyonu olunca ince eleyip sık dokuyanlardanız. Rustikten boheme, retrodan klasiğe çeşit çeşit de dekorasyon trendi olunca pek bir kararsız kalıyoruz. “Salonumda altın varaklı ayna olsun, yok yok doğal ahşaptan sehpa olsun, o da olmaz metal sarkıt olsun.” Böyle cümleler de bu kararsızlığın şahitleri olarak burada dursun. Salonunuzdayken “Oh be” dedirtecek tarzı bulmaya çalışırken şöyle lüks döşenmiş, geniş ve şık salonlara da göz atsak mı? Belki ilham olur, niyet olur, bakarsınız sizin olur. Had safhada kıskançlık içerir, uyarmadı demeyin.

Beyaz ve Grinin Muhteşem Uyumu

Bembeyaz koltuklar, gümüş aynalar, şamdanlar… Herhangi bir gereksiz ayrıntı barındırmayan bu salondan sizin de yüzünüze ferah bir esinti gelmiyor mu?

Biraz Beyaz Biraz Metalik Lüksün Asil Renkleri

Bu salonumuzda da beyaz hakim. Ek olarak ise metalik bir hava katmak için yan sehpa ve dekoratif eşyalar metal ve siyah ağırlıklı tercih edilmiş.

Işıl Işıl Salon

Bej rengin hakim olduğu salona ışıltı katmak için avangardı temsil eden dore rengi avize tercih edilmiş. Kumaşların canlılığı ve pürüzsüzlüğü ise sofistike ve klas bir hava katmış.

Adeta Bir Saray

Klasik motiflerin, oymalı masa ve koltukların tercih edildiği bu salon baştan aşağı “Ben avangardın kralıyım” diyor. Bir Rönesans bir Osmanlı’yı anımsatan salonun ışıltısından gözlerinizi alamayanlardan mısınız?

Country ve Avangard Tarzın Mükemmelliği

Bu salonumuzda country ve avangard tarz buluşturularak ortaya bir şaheser çıkarılmış. Yüksek tavanından şöminesine, kruvaze perdelerin asilliğinden kumaşların ve halının motiflerine kadar her şey oldukça ağır, oldukça görkemli.

Sofistike Salon

Duvarı kaplayan kütüphanesi ve loş renkleriyle sofistike bir şıklığa sahip salonda dore, gri ve beyaz renk tercih edilmiş. Kütüphanedeki, koltuklardaki ve dekoratif eşyalardaki dore rengi detaylar göz yormayan türden ve salonun sofistikeliğine elit bir dokunuş gibi.

Dağ Evini Andıran Rustik Salon

Yüksek tavanın verdiği ferahlıktan kendinizi alamıyorsanız, telaşlanmayın bu çok normal. Eskitme pencereler, tavana kadar uzanan taş şömine, eskitme ahşap sehpalar, kumaş renklerinin doğallığı ve avize… Her biri birbirini tamamlayan bu parçalar birleşince doğayı anımsatan bir şaheser çıkmış ortaya.

Sürrealist Çizgiler

Standart olmayan koltuklar, şömine, sandalye bacakları ve salonun çoğunun cam olması çağı aşan bir salon izlenimi uyandırıyor. Sadelikten yana olan çizgisini aşmayan bu salonumuz için sürrealist demek yanlış olmayacaktır zannediyorum.

Altın Varaklarla Donatılmış Salon

Mermer görünümlü duvarlar (ki mermer de olabilir), elegant bir josephin, ışıl ışıl bir salon… Ben burada pijama terlik takılamam efendim, utanırım. Ayıp yani, bir tür saygısızlık. Günlük dedikodusunu böyle salonlarda yapan insanlarla aynı havayı soluyoruz demek.

Lacivertin Elegant Ruhu

Açık renk ve avangard salonlardan sonra lacivert rengin hakim olduğu bu salondaki asillik ve elegantlık bakar bakmaz kendini gösteriyor.