Moda, stil ve duruş dendiğinde akla gelen ilk isimlerden biri tabii ki de Gucci. Her daim yenilikçi, modern, progresif ve özgün tarzı ile kadınların vazgeçemediği, parçalarını gördüklerinde birer “Ah!” çektikleri, büyülü bir marka olan Gucci, her sezon olduğu gibi bu sezon da çanta koleksiyonu ile ön plana çıkıyor. Yeni model çantalar arasındaki en çarpıcı özellik ise, markanın Game of Thrones tarzından esinlenerek, popüler dizideki haneleri temsil eden hayvanlara benzer figür ve motifler kullanmış olması.

gucci-game-of-thrones

Önce Gucci çanta modellerinin neden böylesine rağbet gördüğüne yakından bakalım: Bi Gucci çantayı bu kadar özel ve vazgeçilmez kılan özellikler neler? Her şeyden önce Gucci çantalardaki tasarımın ortak özelliği, net ve keskin hatlara sahip olması. Kullanılan renk, kumaş ve materyal farklı olsa da, bir Gucci çantayı keskin dolgulu hatlarından ve kutu-vari şeklinden hemen ayırt edebilirsiniz. Bir marka için belki de en önemli değerlerden bir tanesi bu: Logosu, amblemi ya da ismi olmadan ürününün tanınıyor olması. Gucci, kesinlikle bunu çanta modellerinde başarmış durumda.

gucci-2016-canta

Şimdi de 2016 Gucci çanta modellerine yakından bakalım. 2016 koleksiyonunu detaylı incelediğimiz zaman yine Gucci’nin imzası, kutu gibi keskin hatlı çantalar ile karşılaşıyoruz. Ne çok büyük, ne de çok küçük, ideal boyutlarda olan kadın çanta modelleri, bu yıl alışılmışın dışında, renkli bir vitrin sergiliyor. Sarı çapraz çantalar, mor ve okyanus mavisi kadife portföyler, hatta ve hatta kelebek desenli, rengarenk clutch’lar… Gucci’nin 2016 çanta koleksiyonunda renk ve desen çeşitliliğine rastlamak mümkün. Markanın bu koleksiyonunda en göze çarpan ve öne çıkan modeli ise şüphesiz kaplan desenli, taşlı, üç renkli çapraz mini çanta. Ne dersiniz, sizce de marka Game of Thrones furyasına uyup, bu çantada adeta Stark Hanesi’ni yaşatmamış olabilir mi?

gucci-got-4

 

Bu sezon, Gucci sırt çantaları da göz alıyor demek yanlış olmaz. Yine vahşi hayvan motiflerinin ve amblemlerinin ağırlıklı olduğu sırt çantası modelleri arasında özellikle aslan figürlü tokası olan, sarı – yeşil şeritli siyah deri çanta, adeta koleksiyonun içinde bir yıldız gibi parlıyor. Yine ortalığı kasıp kavuran dizi Game of Thrones’a gönderme var gibi, yoksa biz mi çok algıda dizicilik yapıyoruz? Bu amblem, size de Lannister hanesinin sembolünü hatırlatmıyor mu? Bununla birlikte ayarlanabilir altın zincirleri sayesinde çanta, hem sırt çantası olarak kullanılabiliyor, hem de bir kol çantası gibi görünüyor. Marka kadınların aradığı mükemmel çantayı icat etmiş olabilir mi? Bizce mümkün!

gucci-got-3

Gucci’nin özel çanta tasarımlarını ve 2016 koleksiyonunu detaylı olarak incelemek isterseniz, uluslararası online alışveriş sitesini ziyaret edebilirsiniz. En sevdiğiniz markaların yeni koleksiyonları ve trend parçaları için ise stilvemoda.com’un takibinde kalın.