Klasikten sporlara hepimiz birer araba aşıklarıyız. “Ayaklarımızı yerden kesse yeter” desek de içimizde bir yerlerde parasızlıktan dolayı açığa vuramadığımız lüks araba sevdasını da inkar edemeyiz. İşte o sevdamızı depreştirecek, uzaktan sevmelerin en acısını yaşatacak, imkansızlıklarını yüzümüze vuracak dünyanın en pahalı arabaları.

Pagani Zonda C12-F

İtalyan spor araba üreticisi Pagani’nin güçlü motora sahip lüks spor arabası Zonda C12 modelinin fiyatı yaklaşık olarak 670 bin dolar

Ferrari Enzo

399 adet üretilen Ferrari Enzo, 100 km/s hıza 3 saniyede ulaşabiliyor. Fiyatı ise 3 milyon dolar civarı.

Rolls Royce Phantom

The Top Gear Of The Year ödülünü kazanan Rolls Royce Phantom, 44.000 farklı iç deri renk seçeneğine sahip ve arka kapıların birinde gizli bir şemsiyes var. Fiyatı ise 670 bin dolar

Zenvo ST1

Danimarkalı firma Zenvo’nun ürettiği ilk araç niteliğinde olan Zenvo ST1’den sadece 15 adet üretilmiş. Fiyatı ise yaklaşık olarak 3 milyon dolar.

Mercedes-Maybach G650 Landaulet

Maybach ile Mercedes’in ortak yapımı olan Maybach Landaulet’e sadece 99 kişi sahip olabilir. 670 bin dolar fiyatıyla ise en pahalı SUV olmuş.

Lamborghini Reventon

Adını 1943 yılında matadoru öldüren çok ünlü bir boğadan almış olan Lamborghini Reventon’un fiyatı 1 milyon 600 bin dolar.

Aston Martin One-77

İsmindeki 77 sayısı, sadece 77 adet üretileceğini gösteren Aston Martin One-77’ın fiyatı 1 milyon 850 bin dolar.

Pagani Zonda Cinque Roadster

Farklı sürüş modları ile hem yarış pistinde hem de tümsekli yollarda hiç bir zeval görmeyen Pagani Zonda Cinque Roadster’den sadece 5 adet var ve fiyatı 1 milyon 850 bin dolar.

Bugotti Veyron 16.4 Super Sport

Bugotti’nin alev turuncusu Veyron Super Sport modeli saatte 431 km hıza ulaşabiliyor. 2 milyon 400 bin dolar

Lamborghini Veneno

Tasarımcılar tarafından Lamborghini’nin en çirkin otomobili olarak yorumlanan Veneno’nun fiyatı ise 3,9 milyon dolar fiyatı. Ayrıca bu araçtan sadece 3 adet üretildi.