Bazen geç uyanırsınız, bazen de evden çıkmadan önce aynanın karşısında bir saat harcayasınız olmaz… Sabahları size engel olan ne olursa olsun – akşamdan kalma olmanız, peşinizde dolanan çocuğunuz, toplantı öncesi yapmanız gereken hazırlık – hiçbir şey,  sahip olduğunuz güzelliği göstermenize engel olmamalı. Thebudgetfashionista’nın tavsiyelerinde olduğu gibi kolay ve pratik makyaj uygulamaları, bakım malzemeleri ve aksesuarlar sayesinde bu güzelliğinizi dakikalar içerisinde, vaktinizden çalmadan ortaya çıkarabilirsiniz. Hangimiz hem vakit kazanmayı, hem de bunu yaparken mükemmel görünmeyi istemeyiz ki? İşte karşınızda birkaç dakika içerisinde daha güzel ve alımlı görünmenizi sağlayacak birkaç hayat kurtaran ipucu.

Yüzünüze çerçeve atın.

Suratınızdaki tüm organlarla tek tek uğraşacak kadar makyaj yapmaya vaktiniz olmayabilir. Ancak son zamanların en kullanışlı trendi olan BB krem ya da CC krem, bu noktada kurtarıcınız oluyor. Fondöten temeli ile uğraşmadan, pudra sürmek ile vakit kaybetmeden, nemlendirici krem sürer gibi yüzünüze uygulayabileceğiniz bu krem ile anında daha canlı bir görünüme kavuşabilir.

bb-krem-1

Bir ipucu: BB kremi göz altı çevresine iki kat uygulamanız, gözünüzün altındaki morlukları kapatmanıza yardımcı olacaktır.

Saçınızı atın geriye, gitsin.

Kim Kardashian’ın yaptıkları ve söyledikleri uzun uzadıya tartışılır, ancak yaptığı doğru tek bir şey varsa, o da saçlarını saç spreyi ile geriye taramaktır. Aslında tavsiye Kim’den olsa da en güzel uygulayanı Kendall bizde. İki dakika içerisinde saçlarınızı geriye doğru tarayıp, sağlam bir saç spreyi ile spreyleyip, derli toplu bir at kuyruğu toplayabilirsiniz. Ve hazırsınız; Kendall’dan neyiniz eksik?

saclari-geri-kendall-jenner

Kim demiş şapka modelleri eskidi diye?

Dağınık ve yıkanmamış saçları, bir baseball şapkası ile kapatıp güne kaldığınız yerden devam etmek aslında çok eski bir numara. Ama sosyal medyanın çıplaklığı ve zalimliği sağ olsun, günümüzde bu şekilde sokağa çıkmak pek mümkün değil. Ama bu numarayı optimize edebiliriz, değil mi? Baseball şapkası olacağı gibi, tarz ve trend bir şapkayı, yazlık bir elbise ya da dantelli bir bluz ile kombinlemeye ne dersiniz tatlı kızlar? Lana Del Rey’den feyz alalım o halde!

lana-del-rey-sapka

İkisi bir arada: Hem ruj, hem allık.

Biz kadınlar, sabahları işe hazırlanırken birden fazla işi aynı anda yapmasını çok iyi biliriz: Buna hem ellerimizi, hem de o güzel aklımızı aynı anda kullanmak da dahil! Herhangi bir kozmetik marketinde bulabileceğiniz krem şeklinde allıklar, hem ruj, hem de allık görevi görerek size zaman kazandırıyor. Bir iki dokunuş yanaklara, hafif bir kat dudaklara, aynaya son bir bakış ve voilà… Artık hazırsınız!