Artık yaz kış demeden düğünler olsa da düğünlerin en yoğun olduğu yaz ayları geliyor. Gelinin ve damadın özellikle kız arkadaşlarının “Ne giyeceğiz?” derdi olsa da en büyüğü gelinlerde bu derdin. “Gelinliğim nasıl olmalı?” Balık model mi, prenses mi, sade mi, süslü mü, straplez mi, düşük omuz mu diye düşünürken iyice beyinler yanıyor. Beyinlerinizin yanmak üzere olan ve işin içinde çıkamayan gelinler için haute couture gelinlik modellerini listeledik. Fransızca “yüksek dikiş” anlamına gelen haute couture modeller, özel sipariş üzerine hazırlanıyor. Türkçe okunuşu ise “otkutür” şeklinde. Evet, zor bir kelime ama modeller harika.

Haute couture gelinliklere imza atanlardan biri de Crystal Design. Lüks gelinlik ürünleri üreten Crystal Design çatısı altında dikilen gelinlikler İspanya ve Londra’da özel ekipler tarafında dikiliyor. Fransız dantelinden aplikelere, swarovski taşlardan Hindistan’dan gelen siyah taşlara kadar gelinlikler çok özel detaylarla işleniyor.

Ellery Modeli

Şaşalı gelinlik sevenler buraya! Uzun kuyruğuyla, dantelleriyle ve kabarıklığıyla bu gelinlik tam sizin için. Dallı budaklı dantel, elle işlenmiş detaylar ve sırt dekoltesi de zarif ve şık bir hava katmış.

Chantale Modeli

Kabarık modelinin ve upuzun kuyruğunun bir balo havası kattığı bu gelinlik Chantale koleksiyonundan. Dantellerin dokusu ve işlemesine bakarak bir başyapıt diyebiliriz.

Alison Modeli

Romantik, bohem ve şık. Boncuklarla ve çiçekli dantellerle süslü korse kısmı ve bunlara ek olarak geniş kolları ile Alison koleksiyonunun gelinliği çok sevilecek.

Aniya Modeli

3 boyutlu romantik ve çiçekli danteli, pembe renge çalan A kesim kuyruklu eteğiyle oldukça zengin duran bu gelinlikte de oldukça ince işlemeler ve emek var.

Brianne Modeli

Düşük omuzlarıyla ve eşsiz işlemeleriyle oldukça şık duran bu modeli farklı gelinlik arayanlar için mükemmel bir parça.

Emilia Modeli

Crystal Design, şık bir prenses yaratan bu modelin kolların üzerindeki tül detayı, 3 boyutlu dantel ve işlemeleri ile bambaşka bir gelinlik yaratmış.

Fler Modeli

Balık model merak edenleri hissettik ve Fler modelini sizlerle buluşturduk. Balık gövde boyunca şık bir şekilde işlenmiş danteli ve sırt dekoltesi ile oldukça sade ve naif duruyor.

Solange Modeli

Crsytal Design’ın bir diğer balık modeli olan Solange, bolca boncuklarla süslenmiş beden kısmı ve bol tüllü etek kısmı ile ışıltı saçıyor.