Bayram gelmek üzere, belki de yoldasınız. Bayramların vazgeçilmezi ise çikolatalar… Bitter, sütlü, beyaz, frambuazlı, çikolata parçacıklı, bademli, fıstıklı çeşit çeşit ve rengarenk çikolataların hepsi bizi baştan çıkarıyor. Ama bir de görüntüsüne aldanıp iç güzelliği damak tadımıza hitap etmeyen çikolatalarla doldurmuşsak çantamızı, sonuç kocaman bir hayal kırıklığı olabiliyor. Aşık olmak mı çikolata yemek mi? Kim uğraşacak şimdi aşık olmakla, çikolata tutkuyla bizi çağırırken? Serotonin hormonumuzu şöyle Nirvana’ya ulaştıracak birbirinden lezzetli, hani hepsini bitirmezseniz sevdiklerinizin serotonin hormonunu da mutlu etmek adına bayramda onlara ikram ve hediye edebileceğiniz en güzel çikolatalarla lezzetli bir yolculuğa çıkalım.

Vakko Chocolate

vakko-cikolata

1989 yılından bu yana kendi çikolatasını üreten ilk ve tek moda markasıdır kendisi. İsviçre çikolatası esas alınarak Vakko Chocolate, Vakko’nun o şık sunumuyla sizlerle buluşuyor.

Godiva Chocolatier

godiva

2007 yılında Yıldız Holding tarafından satın alınan Godiva Chocolatier, 1926 yılında Pierre Daps tarafından kurulan oldukça seçkin bir çikolata ürünleri üreticisidir. 84 ülkede 450’den fazla şubesinin olması çikolata konusunda oldukça iyi olduklarının kanıtı.

Ferrero Rocher

ferrerorocher

İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra şekerleme markası olarak kurulan Ferrero, çikolatalarıyla hele de Nutella ile hepimizin sevgisini kazandı. Ferrero Rocher çikolatasının ortasında kocaman bir fındık, etrafında yumuşacık kakaolu krema, onun etrafında bol fındık parçalı, sütlü çikolata kaplı bir gofret var. Sessizce hayal edin bunu. Altın yaldız kaplı paketiyle de tüm dikkatleri üzerine çekiyor.

Divan Pastanesi

divan-pastanesi

Butik pastane olan Divan Pastanesi’nde el yapımı eşsiz çikolatalar bulabilirsiniz. Üçlü fındık, karamelize fıstık, passion fruit, cevizli pralin, vişne likörlü pralin, badem pralin, arduaz, fıstık pralin ve kestaneli Maron Deguise ve Monte Carlo bayram için en güzel hediyelikler arasında.

Valonia

valonia

Pelit Pastanesi’ne bağlı olan Valonia, kelime anlamı olarak Latince’de Pelit’in karşılığı demek. Sütlüsünden drajelisine damakta eşsiz bir tat bırakan çikolataları, parlak görünüşü ve dekorasyonu ile göze de hitap ediyor.

Butterfly

butterfly

Butterfly çikolata koleksiyonu, dünyaca ünlü Barry-Callebaut çikolatalarının uluslararası temsilciliğini yapan ünlü danışman Jean-Marc Scribante liderliğinde hazırlandı. Çikolata lolipoplar, çikolata kaplı ürünler, çikolataları ve özel serisi olan Just Fly ile sizleri bekliyor.

Baylan

baylan

“The Candy Kettle European” ödülü alan ve Avrupa’nın en iyi çikolata fabrikası seçilen ALtınmarka’da üretilen çikolatalar tamamen el yapımıdır. Şampanyalı trüften, bitterli trüfe kadar 20’den fazla çikolata seçeneği sunmakta.

Chez Nathalie

chez-nathalie

Beyaz Fırın’ın butik üretim prensipleriyle hazırlanan ve %100 gerçek çikolata ile hazırlanan Chez Nathalie çikolataları, geniş ürün yelpazesi ile çikolata tutkunlarını bekliyor.

Marie Antoinette

marie-antoinette

Fransa’nın lükse düşkün kraliçesi Marie Antoinette’nin döneminden esinlenilerek yaratılan Marie Antoinette Chocolatier, yaban kirazı, çilek, fıstık, altın çilek, limon,menekşe gibi çok farklı lezzetler sunuyor.