Havaların ısınmaya başlamasıyla içimizden tatiller geçmeye başladı. Deniz, kum, güneş, tek işimizin yüzmek ve güneşlenmek olduğu zamanlar… Tatilin tek acı yanı dönüşü. Dönüşü kadar acı olmasa da bir tane daha acı dolu yanı var; bavul hazırlamak. Neleri götürmeye karar vermekten onları bavula sığdırmaya kadar olan acı süreç. Kabin boy, orta boy, devasa boy derken türlü türlü bavullar artık. Şirinlikten ölenler, renkleriyle mutluluk verenler, ciddiyetinden ödün vermeyen bavulların yanında bir de fiyatlarıyla dudak uçuklatan bavullar var. “Ne kadar olabilir ki bir bavul?” demeyin. Fiyatları görünce dudağınız uçuklayabilir, o parayla kaç tatile çıkabileceğinizi hesaplayabilir ve daha nice sorguya girebilirsiniz. İşte dünyanın en pahalı bavulları!

Tumi Alpha Bavul Seti

Listedeki diğer valizler arasında fiyat olarak en düşük olan Tumi Alpha bavul setinin içerisinde fermuarlı el çantası, tekerlekli elbise çantası, silindir şeklinde spor çanta, büyüyebilir bavul ve üçe katlanabilir deri kıyafet çantası bulunuyor. Tumi markası, lüks seyahat çantaları ve bavulları üreten Amerikalı bir marka.

Fiyatı ise 5.500 dolar.

Swaine Adeney Brigg Windsor El Yapımı Deri Bavul Seti

Dünyanın en eski markalarından Swaine Adeney Brigg, oldukça seçkin ve ayrıcalıklı müşterilere hizmet sunan bir marka. Nitekim müşterileri arasında Prens Charles ve İngiltere Kraliçesi’nin olması da bunun kanıtı. Bridle derisinden yapılan ve pirinçten yapılmış kilitleri olan bu 4lü bavul seti geleneksel İngiliz tarzını yansıtıyor.

Fiyatı ise 6.500 dolar

Valextra Avietta Bavul Seti

Sıradaki en pahalı bavul setimizin markası İtalya’nın en ünlü saraciyesi ve Milan’da satılan en ünlü bavul ve aksesuar markası olan Valextra. Bu bavul seti ise kurşun geçirmez yeleklerde kullanılan kevlar kumaşından yapılmış ve Pirelli marka tekerlekler kullanılmış.

Fiyatı ise 7.600 dolar.

Globe-Trotte James Bond Özel Üretim Serisi Bavul Seti

100 yılı aşkın süredir sektörde olan Globe-Trotter markası bavul üreten en eski firma. James Bond filmlerinin 50. yılına özel olarak üretilen bavul seti, 4 farklı boyutta hepsi siyah renkte olan el işçiliği ile hazırlanmış ve Black Box Grain deri ve krom kilitler kullanılmış.

Fiyatı ise 12.800 dolar.

Louis Vuitton Deri Bavul Seti

Listemizin en pahalı bavul seti ise Louis Vuitton markasına ait. Bu bavul setinin içinde; gardırop, elbise çantası, takı çantası, kruvazör çanta, şapka çantası, ahşap sandıklar ve 4 tane de sete uyumlu valiz bulunuyor.

Fiyatı ise 60.000 dolar.

Evet dudaklarınız uçukladıysa listemizi noktayı koyabiliriz. Zirvedeki fiyat biraz ani oldu ama kusurumuza bakmayın. Bol tatilli yıllar dileriz.