Mont fazla ağır, palto fazla kalın, kot ceket yeterince ısıtmıyor… Sonbaharın gelişi ile artık yanınıza bir üst almadan çıkmak da bir opsiyon değil. Yılın en turuncu mevsiminin adeta kurtarıcısı olan bir parça var ki, tam da bu çelişkiye derman oluyor: Trençkot! Trençkot bayan moda dünyasının gerçekten de demirbaşlarından. 2016-2017 trençkot modelleri ise renk çeşitliliği ve ünlü tasarımcıların farklı yorumları ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Bejin pabucu dama: Turuncu, saks mavisi, mor trençkotlar revaçta!

Hepimiz trençkotların bej, kum, vizon, taş, krem gibi, natürel ve sade tonlarını görmeye alışığız. Ancak bu anlayış, 2016 trençkot modası söz konusu olduğunda rafa kalkıyor. Bu yıl trençkotlar adeta bir gökkuşağı kadar renkli ve çeşitli. Zara’nın şu turuncu trençkotunun güzelliğine bir baksanıza?

zara-2017-trenckot

Bir trençkot klasiği: Burberry

Tabii bejin pabucu dama atıldı dediysek, Burberry trençkot modelleri mutlaka bu varsayımdan istisna edilmiştir. Trençkot denince akla ilk gelen markalar arasında olan Burberry’nin 2016 trençkot trendleri için diyecek bir çift sözü var: Sadelik, şıklık ve kalite.

burberry-2017-trenckot

Üzerinizde çiçekler açtıran trençkota ne dersiniz?

Trençkot kadın moda dünyasında sadelik, asalet, resmiyet ve rahat bir şıklık demek. Öte yandan kadınlar, giydikleri parça ne olursa olsun, bir şekilde feminen bir dokunuş katmak isterler. 2016 trençkot modası da tam olarak bu arzuya hitap ediyor ve çiçekli trençkot modellerini beğenimize sunuyor. Özellikle Oscar de la Renta’nın şimdilerde vitrinlerde yerini alan saten, çiçekli lacivert trençkotu bu sonbaharın gözdesi haline geldi bile.

cicekli-trenckot-2017

Gucci’den inovatif yaklaşım: Kemersiz trençkot

gucci-trenckot-2017

Her sezon olduğu gibi bu sezon da klasik trençkot anlayışına yepyeni bir soluk geldi. Bu sefer bu yenilikçi öncülüğü İtalyan modaevi Gucci üstlendi. Podyumlarda yerini alan kuşaksız trençkot modeli ile Gucci, kalıplaşmış trençkot modelleri anlayışının dışına çıkarak hem rahat, hem de oldukça tarz bir yaklaşım ile trençkotu yeniden pişirip önümüze koyuyor. Bize ise bu eşsiz tasarıma hayranlıkla bakmak kalıyor.